Przemysław Prymas

Doradca podatkowy

Prezes Zarządu FSG Podatki

T: +48 609 008 400
E: przemyslaw.prymas@fsg.pl
Profil na LinkedIn

 

Przemysław Prymas, doradca podatkowy, prezes zarządu FSG Podatki. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku od towarów i usług, w szczególności w zakresie transakcji międzynarodowych i łańcuchowych.
 
Reprezentuje podatników w postępowaniach przed sądami administracyjnymi oraz w postępowaniach podatkowych. Prowadzi również szkolenia z zakresu podatku VAT, CIT, PIT i Ordynacji Podatkowej.
 
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na kierunku Organizacja i Zarządzanie oraz Politechniki Poznańskiej. Doświadczenie w dziedzinie podatków zdobywał w wiodących globalnych firmach doradczych Grant Thornton, Ernst & Young oraz BDO.
 

Prywatnie Przemysław interesuje się literaturą fantastyczno-naukową i historyczną. Gra także amatorsko w szachy, warcaby oraz gry strategiczne.

Wybrane projekty:

  • Opracowanie i wdrożenie procedury wewnętrznej w zakresie przeciwdziałania niewywiązywaniu się z obowiązku przekazywania informacji o schematach podatkowych. Projekty obejmowały przygotowanie zindywidualizowanej procedury wewnętrznej, a następnie jej zastosowanie przy mapowaniu uzgodnień oraz realizacji obowiązku raportowania MDR.
  • Doradztwo w transakcjach kupna/sprzedaży nieruchomości w zakresie ich opodatkowania VAT. Wsparcie obejmowało przygotowanie opinii oraz wniosków do Ministerstwa Finansów.
  • Doradztwo w zakresie ustalania prawidłowych stawek VAT w oparciu o klasyfikację PKWiU dla podmiotów z branży FMCG. Wsparcie obejmowało przygotowanie wniosków do GUS i Ministerstwa Finansów.
  • Wsparcie podmiotów w procesie podpisywania i wdrażania Umów Systemu Zarządzania Środkami Pieniężnymi w Grupie Rachunków (Umów cash poolingu). Wsparcie obejmowało analizę skutków podpisania umowy w podatkach CIT, VAT, PCC oraz przygotowanie wniosków do Ministerstwa Finansów w powyższych aspektach, w odniesieniu do cash poolingu rzeczywistego.
  • Doradztwo na rzecz podmiotów w zakresie skutków podatkowych sprzedaży ich zorganizowanych części. Wsparcie obejmowało przygotowanie i weryfikację prawidłowości podatkowych aspektów transakcji, takich jak wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa poprzez uzyskanie potwierdzenia w uzyskanej indywidualnej interpretacji podatkowej.
  • Doradztwo w zakresie analizy skutków podatkowych różnych form zatrudnienia kadry menedżerskiej.
  • Wsparcie podmiotów w procesie tworzenia zgodnej z prawem polityki flotowej, w tym analiza skutków w podatku PIT rozliczania paliwa zużywanego przez pracowników użytkujących samochody służbowe do celów prywatnych.
  • Reprezentacja podmiotów w sporze z organami podatkowymi w postępowaniach administracyjnych przed WSA i NSA do momentu uzyskania korzystnego dla podmiotów prawomocnego orzeczenia.

Zespół

Aktualności

Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

Składamy serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych –…

Życzenia z okazji Świąt i Nowego Roku

Życzenia z okazji Świąt i Nowego Roku

Przede wszystkim, serdecznie dziękujemy za kolejny wspólny rok – naszym…

Doradzaliśmy w transakcji sprzedaży firmy Izolbet

Doradzaliśmy w transakcji sprzedaży firmy Izolbet

Michał Szychowski wspierał założycieli i wspólników w podatkowych aspektach transakcji…

Cykl nieodpłatnych webinarów – „Praktycznie o podatkach w firmie”

Cykl nieodpłatnych webinarów – „Praktycznie o podatkach w firmie”

Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu 4 bezpłatnych webinariów pt.…