FSG Podatki kopalnia kruszywa

Byliśmy doradcą w procesie nabycia kopalni kruszywa AVACO przez Hagric Woźniecki

Pierwszy w tym roku sukces związany z naszą obsługą podatkową. Skutecznie doradzaliśmy Hagric Woźniecki w skomplikowanej transakcji nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa kopalni kruszywa naturalnego. Pracami naszego zespołu kierował doradca podatkowy Michał Szychowski.

Z uwagi na złożony charakter prawny FSG Podatki były jednym z kilku podmiotów doradczych w tej transakcji. Naszą rolą było zadbanie o jej obszar podatkowy. W szczególności przeprowadziliśmy dla klienta badanie due diligence podatkowe kopalni Avaco. Następnie doradzaliśmy w zakresie podatkowym przy nabyciu zorganizowanej części przedsiębiorstwa kopalni.

„Mam satysfakcję, że nasze doradztwo nie tylko zabezpieczyło od strony podatkowej interesy klienta, ale przyczyniło się też do wsparcia strategicznego rozwoju jego biznesu” – mówi doradca podatkowy Michał Szychowski, prezes Zarządu FSG Podatki.

W projekcie uczestniczył również zespół kancelarii Sobczyńscy i Partnerzy | FSG Prawo, którego prace koordynowali adwokat Michał Sobczyński i radca prawny Piotr Pawłowski.

Hagric Woźniecki sp. z o.o. sp. k. ze Szczeglina jest jednym z największych polskich przedsiębiorstw w branży zajmującej się  handlem i transportem żywych zwierząt. Opisywana transakcja stanowi część strategii dywersyfikacji jej działań.