Doradzaliśmy w transakcji sprzedaży firmy Izolbet

Doradzaliśmy w transakcji sprzedaży firmy Izolbet

Michał Szychowski wspierał założycieli i wspólników w podatkowych aspektach transakcji sprzedaży spółek Izolbet sp. z o.o. oraz Izolbex sp. z o.o. na rzecz Lafarge (Grupa Holcim). Transakcja sfinalizowana została 3 października 2022 roku.

Projekt obejmował w szczególności wsparcie w zakresie przygotowania dokumentacji transakcyjnej, a także realizacji procesu sprzedaży spółek. Michał Szychowski doradzał na każdym etapie procesu sprzedaży we wszystkich aspektach podatkowych tej transakcji.

„Cieszę się, że mogłem wesprzeć wieloletniego klienta w tak prestiżowym projekcie, który – jeśli chodzi o zagadnienia podatkowe, biorąc pod uwagę ostatnie zawirowania gospodarcze i zmiany w prawie podatkowym – był jednym z bardziej złożonych, w których miałem okazję w ostatnim czasie doradzać ” – komentuje doradca podatkowy Michał Szychowski, wiceprezes Zarządu FSG Podatki. „Z mojego wieloletniego, praktycznego doświadczenia wynika, że wsparcie doradcy podatkowego na każdym etapie transakcji sprzedaży pozwala znacznie przyspieszyć proces, i jednocześnie zabezpiecza interesy klienta od strony podatkowej” – dodaje Michał Szychowski.

Produkujący materiały hydroizolacyjne pod nazwą IZOLBET®, chemię budowlaną, zaprawy i tynki Izolbet funkcjonuje na polskim rynku od 1995 r. Firma z siedzibą w Gostyninie zatrudnia 170 specjalistów w 4 zakładach produkcyjnych, zlokalizowanych w Budzynie, Gostyninie, Kleszczowie i Chmielowie.

Kupującym Izolbet jest Lafarge, wchodząca w skład Grupy Holcim, wiodącego producenta materiałów budowlanych, która w 80 krajach zatrudnia ok. 75 tys. specjalistów.

W projekcie uczestniczył również zespół kancelarii Sobczyńscy i Partnerzy (FSG Prawo), w tym adwokat Michał Sobczyński, radcowie prawni Orest Ochocki i Piotr Pawłowski oraz aplikantka radcowska Milena Gapska.

O transakcji piszą m.in. portale RynekPrawniczy.pl oraz Legal Business Polska