Zmiany w najmie prywatnym w roku 2023
Wprowadzona z dniem 1 lipca 2022 r. nowelizacja podatkowa tzw. Polski Ład mocno namieszała w polskim systemie podatkowym. W jej konsekwencji osoby zajmujące się najmem prywatnym w 2023 roku ostatecznie …
Wprowadzona z dniem 1 lipca 2022 r. nowelizacja podatkowa tzw. Polski Ład mocno namieszała w polskim systemie podatkowym. W jej konsekwencji osoby zajmujące się najmem prywatnym w 2023 roku ostatecznie …
Estoński CIT okazał się rewolucyjnym rozwiązaniem, z którego zdecydowały się skorzystać tysiące podmiotów. Między 2021 a 2022 r. zauważalna jest zdecydowana tendencja wzrostowa, a najchętniej z takich rozliczeń korzystają spółki …
Przedsiębiorcy mogą z niej korzystać od 1 stycznia 2022 r. i ma ona stanowić zachętę podatkową dla wszystkich tych, którzy rozważają rozszerzenie prowadzonej działalności. Jak działa i do kogo jest …
Ministerstwo Finansów wydało już obwieszczenie o maksymalnych stawkach podatków i opłat lokalnych, które będą obowiązywały w 2023 r. Niestety, podatnicy liczący na zmniejszenie obciążeń nie będą usatysfakcjonowani – zauważalna jest …
Refekturowanie kosztów to powszechny wśród przedsiębiorców zabieg. W niektórych przypadkach skorzystanie z tej instytucji staje się wręcz niezbędne, dla prawidłowego rozliczenia transakcji z klientem. O czym wówczas warto pamiętać? Czym …
Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu 4 bezpłatnych webinariów pt. „Praktycznie o podatkach w firmie” W ostatnim czasie prawo podatkowe zmienia się bardzo dynamicznie stąd właściwa interpretacja i praktyczne zastosowanie …
Choć inwestycja w kryptowaluty nie zawsze oznacza wyłącznie zyski, to grono chętnych do inwestowania w nie stale rośnie. Zainteresowanie ich zakupem z roku na rok staje się coraz większe, więc …
Ustawodawca w ostatnim czasie przyzwyczaił nas do iście błyskawicznego trybu procedowania zmian podatkowych. Ledwo w styczniu 2022 r. weszła w życie największa od lat nowelizacja podatkowa (tzw. Polski Ład), a …
Od początku 2020 roku przedsiębiorcy powinni opłacać rachunki na łączną kwotę minimum 15.000 zł wyłącznie na konta bankowe kontrahentów, które znajdują się w bazie danych Ministerstwa Finansów, czyli na tzw. …
Choć w codziennych rozrachunkach konsumenci mają jeszcze dowolność przy wyborze formy zapłaty za oferowane im towary, to w przypadku przedsiębiorców sytuacja wygląda nieco inaczej. Jeśli oboma stronami transakcji są przedsiębiorcy, …